Тхори удома: як жити комфортно?
Спостерігаючи за цими тваринками, неможливо не закохатися в їх повадки, милий писочок та крихітні лапки. Багато потенційних власників вважають, що тхір стане чудовим аксесуаром чи іграшкою вдома. Однак ці тваринки потребують багато уваги, а їх характер може ввести корективи у ваше звичне життя.

Типова поведінка тхорів
Рішення про клітку ухвалює господар будинку. Тхір може як існувати у ній, так й вільно гуляти вашим помешканням. Але варто розуміти, що ці тваринки – вкрай рухливі, активні та допитливі, тож клітка чи вольєр – не найкращий варіант їх утримання.

Тхори потребують простору та можливості активно рухатися – тож необхідно буде навчити домашніх не зачиняти двері надто швидко та ретельно дивитися під ноги.

Перші декілька днів малюк буде дуже нажаханий – це цілком нормально. Чуже приміщення, гель незнайомі люди, голоси, запахи. Тхір буде боятися шуму, ховатися, навіть намагатися укусити.

Безпека тваринки у вашому помешканні
Обов'язково треба прослідкувати за маленькими речами – їх не повинно бути на підлозі. Простежте та заховайте всі електричні проводи – тварина може погризти їх чи заплутатися. Також приділіть увагу щілинам та вузьким проміжкам – якщо тхір матиме змогу туди залізти – він неодмінно це зробить.

Будьте готові до щирого (й природного) інтересу до меблів, шпалер, пластикових панелей. Інтерес, як правило, тхір проявляє зубами.

У кожного ветеринарного лікаря, що має справу з такими тваринками, є багато незвичайних та інколи страшних історій – від посуду з окропом до електричного струму та вильотів з 7 поверху. Якщо ви не хочете поповнити скарбничку таких трагедій – прослідкуйте за усіма дверима та вікнами у квартирі. Ванна, туалет та кухня – місця підвищеного ризику

Іграшки
Маленькі бешкетники полюбляють активні ігри та розваги зі сторонніми предметами. Ви завжди можете побалувати свого улюбленця ними, однак треба уважно стежити за безпекою. Вам не підходять будь-які хутрові, маленькі, пластикові та резинові предмети. Найчастіше такі іграшки сильно страждають від гострих зубів тхора, але це ніщо в порівнянні з тим, як страждає кишечник тваринки, що з захопленням гризла м'ячика.
Догляд за тхором удома
Правильне харчування, простір та увага – це не все. Без якісної гігієни неможливо підтримувати здоров'я тхора.
1
Кігті
Їх треба підстригати постійно, і це не питання безпеки вашого ремонту. У природі тхори точать кігті, коли копають землю. Однак вдома вони позбавлені цього задоволення, і кігті сильно відростають, заважаючи тварині. Якщо не слідкувати за цим – ваш улюбленець ризикує зачепитися за килим. Паніка, з якою він буде вириватися, може привести до вивиху лапки.
2
Миття
Тхорам можна влаштовувати банні процедури – їм подобається купання, ниряння та плавання. Однак не можна ними зловживати – ветеринарні лікарі рекомендують мити тхора не частіше, ніж раз на 2-3 тижні. Некастровані самки та самці можуть мати дуже неприємний запах – позбавитися його допоможе лише стерилізація.
Раціон тхора
Деякі потенціальні власники дуже дивуються, дізнаючись, що вирішили завести хижака. Саме тому основа його раціону – це м'ясо. Воно має складати 85-90% їжі, решта – каші, овочі, яйця. Частину м'яса можна замінити субпродуктами – печінкою, серцем, нирками.

Краще за все брати для годування варений продукт – курку, індичку, яловичину, телятину. Нечасто можна розбавити раціон рибою, але пересвідчіться, що в ній немає кісточок.

Якщо у вас геть нема часу на приготування їжі, можна використовувати сухий готовий корм преміального класу, а також спеціальними консервами. Їсть тхір приблизно 7 разів на день, але його разова порція втричі менше ніж порція здорового кота.

Важливо
На жаль, годування сирими продуктами може призвести до зараження глистами та іншими паразитами.
Кастрація
Нестерилізовані самки та самці тхорів мають сильний неприємний запах. Він з'являється як тільки тваринка стає зрілою. Миття не допоможе, тож єдиний спосіб позбутися проблеми – це стерилізація. Ми виконуємо таку процедуру під наркозом, а проходить вона швидко й безпечно.

Запис онлайн:
Оболонь
вул. Тимошенка, 18
Клініка має відділення хурургії, сучасний стаціонар з готелем для тварин, проводить УЗД та лабораторні дослідження.
тел.: (096) 225 08 57
Позняки
вул. Драгоманова, 31В
Сучасний ветеринарний центр з хірургічним, терапевтичним та діагностичним відділенням.
тел.: (068) 150 70 15, (073) 150 70 15
Голосіїво
вул. Васильківська, 16
Ветеринарна клініка з сучасним стаціонаром та великою кількістю вузьких спеціалістів.
тел.: (097) 015 61 41 , (097) 814 70 30
Made on
Tilda