Стоматологія собак: що може сучасна ветеринарія
Досить довгий час стоматологія в ветеринарії зводилася до однієї процедури - видалення хворого зуба. В останні десятиліття ситуація стала різко змінюватися. Cобаки завжди займали важливе місце поряд з людиною, але стосунки людей і домашніх тварин постійно переходять на якісно нові рівні. Ветеринарна стоматологія міцно увійшла в побут, і стала класичною ветеринарною дисципліною. Сама по собі стоматологія поєднує безліч тісно пов'язаних напрямків, що мають різні функції та завдання.
Найчастіше ветеринарному стоматологу доводиться надавати терапевтичну стоматологічну допомогу домашнім тваринам. Терапевтична стоматологія полягає у: профілактиці, діагностиці та усуненні захворювань зубів. Також ветеринарний стоматолог займається терапією слизової оболонки порожнини рота, лікуванням каналів зуба (ендодонтії).
Як правило, пацієнти потрапляють до ветеринара-стоматолога з такими проблемами:

 • зубний камінь;
 • відкол коронки зуба;
 • травма (забій) зуба без порушення його цілісності коронки але зі зміною кольору зуба та його пульпітом;
 • ортодонтичними патологіями.
Утворення зубного каменю (під ним відбувається демінералізація емалі зуба) призводить до порушення природного захисного бар'єру. Це може закінчитися появою стоматиту, пародонтиту, пародонтозу, карієму, свищів. Такі захворювання призводять до проблеми випадіння зубів або виникнення необхідності в їх видалені.

Напрями роботи ветеринарного стоматолога
 • Ендодонтія
  у ветеринарній стоматологічній практиці дала можливість вибору між видаленням зубу та лікуванням каналу. Саме це дає ветеринарному стоматологу можливість зберігти зуб тварини як функціональну одиницю.
 • Хірургічна стоматологія
  займається дослідженням захворювань органів ротової порожнини та щелепно-лицьового апарату. Саме ця галузь користується хірургічними методами проведення лікування.
 • Ортопедична стоматологія
  головним чином націлена на відновлення функцій та структури жувального апарату. Порівняно недавно від ортопедії «відокремилася»
 • Ортодонтія
  орієнтована на правильне природне положення зубів тварини. Методи ортодонтії дають можливість покращити стан щелепи.
Основний симптом багатьох захворювань тварин - ураження тканин ротової порожнини (наприклад, гінгівіт, стоматит, поява виразок на слизовій оболонці ротової порожнини і т.д.). Тому дуже часто наявність таких проблем стає ознакою необхідності проведення діагностичних процедур інших органів і систем організму.
Під час маніпуляцій в ротовій порожнині тварини пацієнти зазвичай знаходяться під загальною анестезією. Перед її застосуванням кожен вихованець, звичайно, піддається детальному огляду. Якщо в результаті огляду в цьому виникає необхідність - проводяться додаткові дослідження. Доцільність всіх цих дій обговорюється, в тому числі, з власником тварини.
Made on
Tilda