Стоматологія котів: чому важно звернутись до лікаря?
Стоматологія у ветеринарній медицині має таке ж велике значення, як у гуманній. Лише уявіть: захворювання зубів – проблема, яка найчастіше зустрічається у тварин, однак лише 8% таких проблем власники тварин помічають самостійно.

Можна сміливо говорити про те, що майже кожна тварина, старша 5-6 років має проблеми з порожниною рота. Найчастіше захворювання проявляються:

  • появою нальоту на зубах;
  • появою зубного каменю;
  • розвитком гінгівіту;
  • виникненням неприємного запаху з ротової порожнини.
Такі процеси у більшості випадків призводять до передчасної втрати зубів, а згодом – і до серйозних (іноді незворотних) змін у системі травлення тварини.
Більшість кішок не проявляють жодних ознак захворювання зубів. Однак це зовсім не значить, що тварини не відчувають болю. Наразі доведено, що коти відчувають біль так же, як і люди, не видаючи страждань. У такій ситуації тільки від господаря залежить те, наскільки швидко ваша тварина отримає професійну допомогу лікаря.
Є декілька основних ознак захворювань зубів у котів.
  • Уздовж ясен вашого улюбленця з'явилася червона смужка.
  • У тварини можна помітити неприємний запах з рота.
  • Кіт повністю чи частково відмовляється від корму, змінює інтенсивність жування або тварина почала жувати дуже обережно.
Кожний з цих симптомів – це привід проконсультуватися з ветеринарним лікарем. Є і додаткові симптоми: це неможливість побачити поверхню зуба через зубний камінь, злам зубу або зміна його кольору, втрата зубів, набряки чи абсцеси в лицевій ділянці черепа, патологічні розростання м'яких тканин в ротовій порожнині і т.д. Навіть самостійний регулярний огляд тварини допоможе вам виявити захворювання, а вчасні консультації ветеринара-стоматолога значно зменшать ризики серйозних проблем у тварини.
Сьогодні ветеринарна стоматологія в Україні стала більш популярною – ця сфера швидко та інтенсивно розвивається, відкриваючи нові можливості в лікування тварин, що мають захворювання зубів та ротової порожнини.

Ветеринарне стоматологічне обстеження включає в себе ретельну оцінку стану зубів пацієнта та ротової порожнини повністю. Також проводиться оцінка загального стану та самопочуття пацієнта – це необхідно для того, щоб переконатися у відсутності наслідків стоматологічних захврювань в інших органах та системах організму.

На сьогодні в практику кожного ветеринарного лікаря увійшли ультразвукові скайлери – вони необхідні для чищення зубного каменю; бормашини та пасти для шліфування зубної емалі. Такі засоби дають можливість професійно лікувати захворювання зубів та проводити їх пофілактику.
В практику ветеринарного лікаря міцно увійшли ультразвукові скайлери для чищення зубного каменю, бормашини, спеціальні пасти для шліфування зубної емалі і багато іншого. Завдяки цьому є можливість професійного лікування та профілактики захворювань зубів і ясен у кішок, видалення тимчасових і постійних зубів, зняття зубних відкладень (каменів) з використанням ультразвуку, лікування резорбтивних уражень зубів у кішок постановка фотополімерних пломб.
Також варто нагадати: всі стоматологічні маніпуляції в ветеринарії проводяться з використанням загальної анестезії. Інакше повноцінне лікування захворювань ротової порожнини просто не можливо!
Made on
Tilda