Кастрація собак: розвіюємо міфи
«Мені сказали, що не можна каструвати до першої в'язки», «Чим раніше тим краще», «Не потрібно калічити, можна не пускати гуляти», «Моя тварина набере вагу» - ці та інші міфи заважають господарям вчасно стерилізувати тварину та підійти до процедури правильно. Спростовуємо найпоширеніші чутки та розповідаємо все про кастрацію тварин.

Сьогодні така процедура не регламентується законом України та проводиться на розсуд власника. Проте деякі заводчики вимагають обов'язкової стерилізації придбаних не для розведення тваринок.

Стерилізація дає можливість зменшити численність бездомних тварин, а також добре впливає на здоров'я улюбленця.

Ми поставили нашим лікарям найпоширеніші питання щодо процедури та попросили їх прокоментувати міфи, у які досі вірять власники собак. І ось що вийшло:
 • Власник:
  Стоп. Стерилізація, кастрація – це не одне й те ж саме? Я плутаюся.
  Лікар:
  Ні. Стерилізація передбачає лише операцію, що не дасть тварині мати потомство. При цьому вироблення статевих гормонів зберігається. При кастрації ж статеві залози видаляються, і гормони більше не продукуються організмом. Якщо мета процедури – вплинути на поведінку тварини, треба обрати кастрацію.
 • Власник:
  У мене домашня тваринка, яка не гуляє без нагляду. Навіщо ж робити операцію?
  Лікар:
  В першу чергу така процедура подовжить період щасливого та безтурботного життя вашого улюбленця – за статистикою такі тварини живуть довше. Також операція знижує ризик деяких захворювань і допомагає зменшити чи усунути прояви неприємної поведінки. Крім того, такі тварини не шукають партнера, тож не будуть намагатися втекти.
 • Власник:
  На шо буде хворіти некастрований пес?
  Лікар:
  Операція – не панацея від усіх захворювань. Однак стерилізовані самки рідше страждають на рак молочної залози та не мають ризику піометри – інфекції матки.

  Стерилізовані самці рідше хворіють на рак яєчок та мають менше проблем з простатою.

 • Власник:
  Я чув, що стерилізація в юному віці не дасть тварині розвиватися як нормальний пес. Що ж робити?
  Лікар:
  Важливо поговорити про це з лікарем, що огляне вашу тварину. Американська асоціація ветеринарних клінік рекомендує стерилізувати собак вагою до 20 кілограмів у 6 місяців або до першої тічки (5-6 місяців). Великі тварини ростуть повільно, тож якщо ваш пес буде важити більше 20 кілограмів, процедуру можна провести у віці від 9 до 15 місяців. Однак навіть тварини однієї породи можуть потребувати цієї операції в різний час.

  Деякі показники роботи організму можуть підказати лікареві, що процедуру треба провести раніше, або навпаки – зачекати. Наразі спеціалісти сходяться на думці про те, що кожен випадок індивідуальний, і потребує ретельного аналізу стану тварини та процесу її розвитку.

 • Власник:
  Я боюся, що мій собака розтовстіє та почне мітити. Це так?
  Лікар:
  Ні, це виключення з правил. Навпаки: більшості тварин процедура допомагає нормалізувати «туалетну» поведінку.

  Як правило, після стерилізації та кастрації улюбленці стають спокійнішими, тож їх організм потребує менше калорій. Власники ж не беруть до уваги цей фактор – і продовжують годувати тваринку як раніше. Це причина набору ваги. У такому випадку треба поговорити з лікарем про оновлений раціон вашої тваринки, можливо, вибрати спеціальний корм для неї. Відстежувати необхідно й фізичні навантаження – собаки повинні багато часу проводити на вулиці, грати та бігати.
 • Власник:
  Чи небезпечна ця операція? Вона складна для лікаря?
  Лікар:
  Будь-яка операція має свої ризики, але стерилізацію та кастрацію ми відносимо до нескладної хірургії. Процедура проходить під анестезією, тож ми проводимо аналізи та УЗД, щоб виявити можливі проблеми. Існує декілька видів процедури, і обрати найбільш правильний вам допоможе лікар.
 • Власник:
  Мені шкода тваринку – вона стане неповноцінною та буде страждати через немужність чи неможливість народити.
  Лікар:
  Собаки не мають концепції статі, тож ваш пес не буде почувати себе менш мужнім, а самка – переживати через ненароджене потомство. Більш того, процес народження малят – не найприємніший в житті тварини, а ризики ускладнень під час вагітності дуже великі.
 • Власник:
  Що робити після операції?
  Лікар:
  Вашому улюбленцю буде необхідний додатковий догляд. Щоб убезпечити тварину від лизання швів, лікар підбере за розміром спеціальний комір. Також важливо перший час спостерігати, чи не страждає улюбленець на блювоту чи пронос. Також важливо стежити за режимом харчування та вживання води, загальною активністю.
Made on
Tilda