Вакцинація котів: як не зробити гірше?
Вакцинація котів охоплена міфами. Найрозповсюдженіший та найнебезпечніший полягає у тому, що домашню тварину можна не вакцинувати – «він же не виходить на двір». Однак більшість захворювань ви можете принести з собою – тож вакцинація необхідна усім улюбленцям.
При народженні кошеня отримує імунітет від своєї матусі, однак, його дія триває не більше чотирьох місяців. Після цього ваша тваринка стає вразливою, тож ветеринарні лікарі рекомендують робити перші щеплення у 8-10 тижнів. Перше щеплення має містити вакцину від:
кальцивірозу;
ринотрахеїту;
панлейкопенії.

Через 3-4 тижні проводиться ревакцинація – і важливо прослідкувати, щоб лікар використовував той же препарат, що і вперше.

Деякі власники припускаються помилки, вважаючи, що їх кошеня повністю захищене відразу після введення препарату. Однак активна фаза виробки імунітету починається лише через 10 днів. Тож, протягом цього часу треба приділити увагу безпеці: не припускати контактів з зовнішнім світом та іншими, невакцинованими, тваринами.

Дорослі тварини також вразливі до захворювань. Вакцинацію треба проводити раз на рік протягом всього життя вашого кота. Наразі не існує вакцин, які б захистили улюбленця на все життя, тож будьте уважні та не погоджуйтеся на такі пропозиції.

Вакцинація: основні правила
Щоб щеплення було проведено безпечно, а його результат був ефективним, треба дотримуватися загальних рекомендацій.

1. За 10-12 днів до проведення процедури треба провести дегільмінтизацію, а також позбутися паразитів – блох та кліщів. Якщо це не зробити, організм тваринки буде ослаблений, та не зможе виробити необхідну для підтримання імунітету кількість антитіл.

2. Графік щеплень має бути чітким. Стежити за ним легко – щоразу, коли ви вакцинуєте тваринку, до її ветеринарного паспорта лікар повинен записати інформацію про дату щеплення, а також – вклеїти етикетку використаної вакцини.

3. Вакцинація не проводиться, якщо тварина хворіє, вона ослабла або виснажена. У такому випадку треба дочекатися повного одужання та дозволу ветеринарного лікаря.

4. Якщо планується будь-яке хірургічне втручання (навіть просте), щеплення проводиться не раніше, ніж три тижня після операції та не пізніше, ніж за три тижні до неї.

5. Якщо ви лікували тварину антибіотиками, проводити щеплення можна лише через два тижні.

6. Не можна прививати кошенят віком до 8 тижнів, а також в період зміни зубів (4-7 місяців), не прививають вагітних та лактуючих тварин.


На що важливо звернути увагу?
Ретельно вибирайте клініку та лікаря. Вакцини повинні зберігатися у холодильнику при температурі від 4 до 8 градусів.

Уважно стежте за станом тварини після проведення вакцинації – якщо ви помітили навіть найменші симптоми алергії, відмову від воду чи загальний пригнічений стан – терміново зверніться до лікаря. Однак необхідно знати, що зниження активності кота на 2-3 дні після вакцинації – це норма.

Після процедури тварину треба забезпечити поживною, але легкою їжею (не варто різко змінювати її раціон), великою кількістю води та комфортною температурою без протягі.

Можливі ускладнення
Якщо лікар та опікун тварини сумлінно підійшли до щеплення – побічні ефекти спостерігаються лише у 0,5%-1% пацієнтів. Найпоширеніші проблеми:

Алергічна реакція на компоненти препарату.
Тварині важко дихати, вона не контролює дефекацію, може неадекватно реагувати на оточення. Таке ускладнення проявляє себе уже через 15-20 хвилин після вакцинацію, тож наші лікарі завжди просять опікунів тварини залишитися на цей час у клініці, щоб у випадку проблем відразу ввести антигістамінний засіб. На жаль, наразі не існує тестів та аналізів, що давали б змогу завчасно виявити можливість алергії.
Укладення при вакцинації хворої тварини.
На жаль, трапляються випадки, коли вакцина вводиться пацієнту, що вже заражений хворобою. Саме тому ветеринари рекомендують жорсткий двотижневий карантин та обов'язковий огляд перед процедурою.
Новоутворення або почервоніння на місці введення препарату.
Це цілком нормальна реакція організму – вона не повинна викликати турбот. Проходить за декілька днів. Якщо через 3 дні почервоніння чи гуля присутні на місці уколу - треба звернутися до ветеринара.
Лікарі мережі ветеринарних центрів ВЕТПро проводять вакцинацію лише після ретельного огляду тварини. Після процедури ми просимо вас деякий час залишатися у клініці, щоб відстежити можливі алергічні реакції
Запис онлайн:
Оболонь
вул. Тимошенка, 18
Клініка має відділення хурургії, сучасний стаціонар з готелем для тварин, проводить УЗД та лабораторні дослідження.
тел.: (096) 225 08 57
Позняки
вул. Драгоманова, 31В
Сучасний ветеринарний центр з хірургічним, терапевтичним та діагностичним відділенням.
тел.: (068) 150 70 15, (073) 150 70 15
Голосіїво
вул. Васильківська, 16
Ветеринарна клініка з сучасним стаціонаром та великою кількістю вузьких спеціалістів.
тел.: (097) 015 61 41 , (097) 814 70 30
Made on
Tilda